SIK SORULAN SORULAR

E-posta Yazdır

Kur’an Sohbetleri, Mukayeseli Fıkıh Dersleri ve Diğer Etkinlikler nerede ve ne zaman yapılıyor?

Sitede "ANA SAYFA" da hangi tarihlerde sohbet verildiği duyurulmaktadır. Tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Canlı Yayını Nasıl, Ne Zaman Takip Edebilirim?

Kur’an Sohbetleri
Her hafta Salı günü saat 19:00 – 21:00 arası yapılmakta ve CANLI yayınlanmaktadır.
Yer: Ensar Vakfı Genel Merkezi / İrtibat: (0212) 513 00 93

Mukayeseli Fıkıh Dersleri
Her hafta Cumartesi günü saat 11:00 – 13:00 arası yapılmakta ve CANLI yayınlanmaktadır.
Yer: Süleymaniye Vakfı Merkezi / İrtibat: (0212) 513 00 93

Sitede "ANA SAYFA" da yer alan
resimlerine tıklayarak dersi
CANLI olarak takip edebilirsiniz

 ** Dikkat edilmesi gereken ilgili derslerin yayın saatidir. Sadece belirtilen saat aralıklarında CANLI YAYIN yapılmaktadır.

 

Canlı Yayın Esnasında Soru Gönderebilir miyim?

Sitedeki "CANLI YAYIN İZLE" sayfasında yer alan CANLI YAYINDA SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ yazısına tıklayarak sorularınızı yazabilirsiniz.

http://www.kurandersi.com/images/sorusorma1.gif

 

Canlı Yayında gönderdiğim soru ne zaman cevaplanacak?

Kur'an Sohbetleri Dersinin birinci bölümünde (45 dk-60dk) ilgili konu işlenmektedir.

Kur'an Sohbetleri Dersinin ikinci bölümünde (15 dk aradan sonra) Sorular cevaplandırılmaktadır.

Sorularınızı gönderirken Ad,Soyad ve Şehir bilgilerini yazmayı unutmayınız.

Sorunuza sıra gelmezse sonraki haftalarda cevaplandırılmak üzere bekletilir.

 

Sitedeki videolar neden açılmıyor?

Sitemizdeki videolar popüler tarayıcılardan Microsoft Internet Explorer, Firefox,Opera ve diğer tarayıcılara göre uyarlanıp kontrol edilmiştir. Öncelikle sisteminize bağlı bir sorun olabilir, kontrol ediniz. Haricen:Windows Vista ve Windows 7 için ActiveX izin verilmesini isteyebilir. Bu işletim sistemlerinde Video sayfasında X / (çarpı) şeklinde karşınıza gelecektir. Explorer üst kısmında sizden izin isteyecektir. Uyarıya izin vererek videoların izlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Video dosyalarını nasıl indiriebilirim?

Her sohbetin altında "İndir" bölmesi mevcuttur. Bu bölmedeki "Dersi Video olarak İNDİR!" veya Dersi MP3 olarak İNDİR ! resminin üzerine gelip, mouse ile sağ tıklayıp "Farklı kaydet" seçeneğine tıklayıp, dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Veya: Dosya indirme esnasında kesintiler karşısında yeniden kaldığınız yerden devam edebilmeniz için Flash Get gibi download programlarını kullanabilirsiniz.

 

İzlerken sık sık kesilmeler oluyor, nedendir?

Sitemizdeki dosyaları rahat izleyebilmeniz için en az bir 256 Kbps lik bir ADSL bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir.  Bununla beraber gün içerisinde yoğunluktan kaynaklanan bazı kesintiler olmaktadır.

 

Siteye nasıl üye olunur ve bunun avantajları nelerdir?

Sitenin üst kısmında "Kayıt ol" yazısına veya buraya tıklayıp, isminizi, kullanmak istediğiniz Kullanıcı Adını ve e-Posta adresinizi yazarak siteye kolayca üye olabilirsiniz. Üyelik sistemi sayesinde e-Posta adresinize düzenli olarak Kur’an Sohbetleri ve Süleymaniye Vakfı Etkinlikleri hakkında ve sitedeki yeni eklenen sohbetler hakkında bilgi gönderilir.

Not : Gönderilen mailler, e-posta / e-mail adresinizin "Gereksiz / Junk" klasörüne gidebilir, kontrol ediniz.

 

Siteye üye olamıyorum. Bunun sebepleri nelerdir?

Siteye üye olurken başkasının kullanmış olduğu kullanıcı ismini kullanamazsınız. Bu durumda kırmızı yazı ile "Bu kullanıcı adı mevcut" uyarı yazısı çıkar. Farklı bir kullanıcı adı yazarak üye olmalısınız.

 

Siteye üye oldum fakat duyurular e-Posta adresime gelmedi, ne yapmalıyım?

e-Postanızda "spam" veya "bilinmeyen" klasörüne bakınız. Ordada yoksa, muhtemelen yanlış e-Posta adresi girdiniz. Bu durumda, "İletişim" sayfasından veya burdan siteye üye olurken yazmış olduğunuz isim ve kullanıcı ismini belirterek bize mesaj gönderin. Göndereceğiniz mesajdaki iletişim için e-Posta adresinin doğru olduğuna dikkat edin.

 

Kullanıcı adımı veya şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Stenin üst kısmında "Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?" veya "Şifrenizi mi unuttunuz?" yazısına tıklayarak talimatlara uyarak yeni şifreniz e-Posta adresinize gönderilir.

 

Yorumlarım neden yayınlanmıyor?

Hakaret içeren veya tarafımızca uygun görülmeyen yorumlar silinir ve yayınlanmaz. Tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar daha okunmadan sistemimiz tarafından silinir. Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harflerle yazmayınız.

 

RSS Nedir?

RSS, çeşitli internet siteleri tarafından yayınlanan içeriğin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan bir içerik dağıtım yöntemidir. Böylece, sık aralıklarla güncellenen internet sitelerindeki gelişmeleri, siteleri tarayıcınızda açmakla zaman kaybetmeden takip edebilirsiniz.

RSS Servisi ile artık Kurandersi.com’un güncellenen videoları bilgisayarınızdan anında takip edebileceksiniz.

RSS, Kurandersi.com’un tüm içeriğine, güncellenen son haliyle ulaşmanızı sağlayan iletişim teknolojisidir. İçeriğimiz sürekli olarak güncellenmektedir; bu güncellemeler otomatik olarak seçtiğiniz RSS sistemiyle size ulaşacaktır.

Aşağıdaki linkten RSS ile takip edebilirsiniz.

RSS: http://www.kurandersi.com/index.php?format=feed&type=rss

 

RSS Nasıl Kullanılır?

Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini aşağıdaki listeden seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

RSS Programları

RSS için tavsiye edebileceğimiz programlar şu şekilde :

Bunların dışındaki RSS okuyucu programlarını da ücretsiz olarak indirmeniz mümkün. Size en uygun programı bulmak için arama sitelerinde Türkçe 'RSS okuyucu' veya İngilizce 'RSS reader' deyimlerini aramanız yeterli olacaktır. Kullandığınız bilgisayar işletim sistemine bağlı olarak farklı RSS okuyucu programlar kullanmanız gerekebilir.

Öte yandan, Internet Explorer 7, Firefox, Opera, Safari gibi modern tarayıcılar RSS okuyabildikleri için ek bir program kurmanız şart değildir. Adres çubuğundaki işaretine tıkladığınızda, tarayıcınız RSS bildirimini ekranda gösterecek ve abone olmak (subscribe) isteyip istemediğinizi soracaktır. Abone olduğunuz takdirde, tarayıcınız Kurandersi.com'a belirli aralıklarla otomatik olarak bağlanıp güncel bilgileri kaydedecektir. Bu gelişmeleri, tarayıcınızın RSS bildirimleri menüsünden takip edebilirsiniz.

 

Süleymaniye, Hoca Gıyasettin Mah. Şifahane Sok. No:20 34134 Fatih / İstanbul
Tel.: (+90 212) 513 00 93 Faks: (+90 212) 511 21 69