Ramazan ve Oruç

E-posta Yazdır

 İyiliği sonsuz, ikramı bol Allah’ın adıyla… Her şeyi güzel yapan Allah’a sonsuz hamd-ü senalar olsun. Onun elçisi, rehberimiz ve tek önderimiz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem’e de sonsuz salât-ü selam olsun.

Örfümüzde on bir ayın sultanı olarak bilinen Ramazan-ı Şerif, ümmet-i Muhammed için büyük bir nimettir. Her bakımdan bir silkinme, yenilenme ayı olarak değerlendirilmeyi bekleyen bu nimet, kadr-i kıymeti iyi bilinmediği için maalesef heba ediliyor. Hele hele son yıllarda “Ramazan Şenlikleri” adı altında birtakım modern hurafelerle iş tamamen çığırından çıkmaya başladı. Allah Teâlâ tarafından takva, Kur’an, şükür ve dua ayı olarak bizlere bahşedilen bu nimet artık eğlence ayı olarak anılır oldu. Ana yoldan savrulma olarak niteleyebileceğimiz bu son dönem hurafelerini bir kenara bırakıp “Allah’ın izniyle şu Ramazan ayı benim için bir dönüm noktası olsun” diyeceklere küçük bir rehber olması temennisiyle hazırlanan bu kitapçık, Ramazan-ı Şerif’in Cenab-ı Hakk’ın istediği şekilde ihya edilmesini hedeflemektedir.

Amacımız zihinleri fazla bilgi ile meşgul etmek değil, konuları mümkün mertebe ayet ve hadisler çerçevesinde özet olarak sunmaktır. Karınca kararınca bu noktada bir başarı sağlayabilirsek ne mutlu bize… Her şeyde olduğu gibi bu noktada da Cenab-ı Hakk’ın yardımına, ihsanına muhtacız. Biz O’nun emrettiği gibi elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Muvaffakiyet ise Allah’tandır.

Kitap Siparişi için tıklayınız

 

Süleymaniye, Hoca Gıyasettin Mah. Şifahane Sok. No:20 34134 Fatih / İstanbul
Tel.: (+90 212) 513 00 93 Faks: (+90 212) 511 21 69